Ettevõte

Ettevõte

IBE Estonia OÜ kuulub Soome EKE-Yhtiöt ettevõtete gruppi. EKE-Yhtiöt peamised tegevusalad on projekteerimine, ehitus ja raudteetransport. Aastal 1961 asutatud ettevõttel on olnud arendusprojekte üle maailma.

Image

EKE-Yhtiöt kannab tugevaid traditsioone efektiivse ja innovatiivse asendajana. Kaetud on kogu ehitusprotsess alates planeeringust kuni ehitise kasutuselevõtuni, mis tagab ka hästitoimiva kvaliteedikontrolli.

EKE-Yhtiöt rajab elurajoone, kus eesmärk on luua miljöö, milles inimene tunneb end mugavalt ja turvaliselt. Kõikjal ehitatakse välja nii teed kui kommunikatsioonid. EKE-Yhtiöt omab siinkohal kogemust eeskätt Helsingi lähistel asuva Sundsbergi elamurajooni arendajana. Ettevõte omab 400 hektari suurust maa-ala, kuhu on rajatud elurajoon 2600 elanikule. Sundsberg on turvaline, eeskätt lastega perede poolt soositud asula kauni looduse keskel. Tänaseks on Sundsbergi elama asunud juba üle 250 pere.

EKE-Yhtiöt´e tütarettevõte IBE Estonia OÜ alustas tegevust Eestis aastal 2003. Eestis on tegevus keskendunud seni eeskätt Tallinna lähistel asuvate elamupiirkondade arendamisele.

Tänaseks on valminud arendusprojekt Rae vallas Peetri külas, kuhu püstitati koostöös Soome Maja Ehitaja’ga paaris- ja ridaelamud, kokku 107 korteriomandit, samuti kolm korterelamut.

Suurim töös olev arendusprojekt asub Rae vallas Uuesalu külas. Uuesalu detailplaneeringuala hõlmab üle 80 ha maad, olles üks suuremaid arendusprojekte Tallinna lähiümbruses. Piirkond on logistiliselt väga heas asukohas, jäädes Tartu ja Viljandi maantee vahelisele alale, kaugus Tallinna piirist on ca 4 km ja kesklinnast ca 10 km. Planeeringuala on ümbritsetud kõrghaljastusega ning jääb turvalisse kaugusse suurtest magistraalidest.

Kokku valmib piirkonnas üle 400 korteriomandi. Külla on rajatatud lasteaed, mängu- ja spordiväljakud ning lähiajal on valmimas ka BMX-krossi rada.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.